بلاگ, نهال گردو

بهترین نهال گردو به چه نهال گفته می شود

بهترین نهال گردو به نهال گفته می شود، که از نظر تجاری، هم محصول بسیار فراوان و خوبی می‌دهد، هم می تواند در هر شرایط آب و هوایی و در هر منطقه‌ای رشد یابد.

بهترین نهال گردو به نهال گفته می شود . که با شرایط آب هوای منطقه سازگار باشد

کاشت نهال گردو اگر با اصول اساسی خود پیش رود، الگوی کاشت بسته به میزان باغ و نهالستان، به روشی صحیح انجام پذیرد، می‌تواند سودآوری بسیاری را برای باغبان به همراه داشته باشد.

تامین نیروی انسانی لازم و یا سرمایه‌گذاری مناسب در این امر نیز می‌تواند مزید بر علت باشد.

گردو، یکی از مغزهای بسیار مقوی است که چه در طب سنتی و چه در طب مدرن به خوردن آن بسیار توصیه شده است. به علت شکل ظاهری این میوه به مغز انسان، در قدیم عقیده بر این بود که خوردن این محصول می‌تواند به مغز منافع بسیاری برساند.

به هر صورت، این محصول بسیار شگفت انگیز طرفداران خاص خود را دارد و همیشه یکی از پرفروش‌ترین محصولات بوده است. همین مورد می‌تواند توجیه کننده‌ی اقدام بسیاری از افراد به پرورش و نگهداری از نهال و باغ‌های گردو شود.

بهترین نهال گردو به چه نهال گفته می شود

بهترین نهال سال 1400 در آرتان نهال

تاثیر نگهداری نهال گردو برای پر بار بودن محصول

بهترین نهال گردو به نهال گفته می شود . که نگهداری از درخت ، تنها یکی از عواملی است که می‌تواند شما را به محصول پربار نائل نماید. انتخاب نهالی که از هر نظر با شرایط آب و هوایی منطقه‌ی شما همخوانی داشته باشد، یا انتخاب نژادی که محصولی پربار به شما بدهد نیز می‌تواند شما را در دست‌یابی به نهالستان پربار و سود ده رهنمون شود. با ما همراه باشید تا شما را در این امر یاری نمائیم.


نهال گردو چه ویژگی‌هایی دارد


نهال گردو از آن دست نهال‌هایی است که با گذشت زمان و بالا رفتن سن درخت، میزان باردهی این محصول بسیار بیشتر می‌شود. تا جایی که یک گردوی بالغ، می‌تواند بین 70 تا 100 کیلو در یک سال محصول بدهد.

از طرفی چون با بالارفتن نرخ ارز، قیمت مغزهایی مانند آجیل یا گردو نیز بالاتر می‌رود، در نتیجه سوددهی این درخت هر سال چند برابر سال پیش می‌شود.

ناگفته نماند که درخت گردو می‌تواند 80 تا 100 سال عمر مفید و باردهی مناسب داشته باشد
با بالارفتن هر ساله‌ی قیمت آجیل، و بالا رفتن محصول یک عدد نهال گردو، سود قابل توجهی نصیب کشاورز نماید.

به همین دلیل می‌توان اینگونه برداشت کرد که خرید درخت گردو در حکم سرمایه‌گذاری طولانی مدت بوده و بسیار مفید فایده است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن بارد-دهی-نهال-گردو-1ساله.png است

بارد هی نهال گردو در سال اول


یکی از ویژگی‌های درخت گردو این است که پس از زمان کوتاهی به بار دهی می‌رسند. نهال‌های پیوندی تنها پس از گذشت دو سال به شما محصول خواهند داد. از طرفی نهال‌هایی که اصلاح نشده‌اند پس از حداقل 7 سال و حداکثر 10 سال محصول خواهند داشت.


بهترین نهال گردو مقاوم به سرما


نهال گردو مقاوم به سرما یا به اصطلاح نهال گردو سردسیری، مانند هر نهال دیگری، دارای تنوع محصولی است که هر کدام در شرایط خاص و مختلف آب و هوایی می‌توانند رشد کرده و باردهی برسند.

یکی از مهم‌ترین انواع نهال‌های گردو، نهال مقاوم به سرما است که ویژگی‌های خاص خود را داشته و طرفداران خود را نیز دارد.


این محصول با توجه به اینکه در سرما رشد می‌کند، اما بازهم محصولی را که به دست کشاورز می‌رساند، میزان قابل قبولی از نظر کمیت و کیفیت محصول است.

از طرفی چون این محصول در مناطق سردسیری بار مناسبی می دهد و به خوبی رشد می‌یابد، طرفداران خاص خود را داشته و در نهایت بر میزان قیمت نهایی آن بسیار تاثیر می‌گذارد.

مهم ترین ویژگی های نهال گردو مقاوم به سرما


یکی از ویژگی‌های اصلی بهترین نهال‌ گردو این است که نسبت به دیگر نهال‌ها حدود 10 درصد باردهی بیشتری دارد. این نهال همانطور که از نامش پیداست در مناطق سردسیری و مناطق با دمای بسیار پایین کشت می‌شود.

نکته‌ی قابل توجه در مورد این محصول این است که چوب این درخت نیز بسیار مرغوب است و در صنعت مبلمان سازی کاربردهای بسیاری دارد.


این نهال از آنجا که به سرما مقاوم است باعث می‌شود در فصل تابستان، البته اگر دما خیلی بالا نباشد، میوه‌ها به اندازه‌ای که لازم است پر می‌شوند.

زمان مناسب برای کاشت نهال گردو

اما نکته‌ی اصلی این است که زمان کاشت این محصول به دقت باید مورد بررسی قرار گیرد تا بهترین زمان برای آن تعیین گردد.

یکی از نکات جالب توجه درباره‌ی این نهال این است که این نهال در مقابل خشکی، مقاومت بسیار بالایی دارد.
این نهال از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه است. تا آنجا که می‌توان گفت عمر مفید این نهال حدود 100 سال است.

با این حال که باید مراقبت از این درخت به نحو احسن صورت پذیرد، اما ناگفته نماند که این درخت به طور طبیعی در مقابل آفات بسیار مقاوم است.


بهترین فاصله‌ی کاشت این نهال گردو 7 متر در 7 متر است. بهترین نهال مقاوم به سرما، نهال کانادایی است. این نهال میوه‌های بسیار مرغوبی را تولید می‌کند. در هر هکتار می‌توانید حدود 8 تن محصول برداشت نمایید که از ویژگی‌های اصلی این نهال محسوب می‌شود.

فایده های غذایی بهترین نهال گردو چیست


از نظر فایده‌های غذایی این نهال باید به این مطلب اشاره کنیم که میوه‌های این نهال گردو دارای کیفیت بالا و میزان مناسب چربی هستند.

منظور از میزان مناسب، حدود 73 درصد چربی است. شکل گردوی این نهال بیضی شکل است و پوسته‌ی آن متصل و خشبی است.

چوب این درخت ضخامت بسیار نازکی دارد و در اصطلاح به آن پوست کاغذی گفته می‌شود. مغز این گردو به سهولت از پوسته‌ی چوبی آن جدا می‌شود.

فوایده غذایی نهال گردو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *