نهال گردو

خرید نهال گردو گرمسیری ارزان و مناسب

مقاله نهال گردو
نهال های گردو گرمسیری که ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و مقاومت زیادی در برابر بیماری ها از خود نشان می دهد نهال گردو گرمسیری می باشد. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که نژادهای نهال گردو متنوع است و هر یک از آنها دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی هستند. اینکه شما در بهترین شرایط اقلیمی و آب و هوایی اقدام به کاشت بهترین نهال گردو نمایید اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که در این صورت عملکرد نهال گردو افزایش پیدا می ‌کند و روی کیفیت باردهی آن نیز تاثیر می گذارد. نژادهای مرغوب نهال گردو که شما خریداری می کنید دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی هستند که جهت کاشت در مناطق گرمسیری گزینه مناسبی می باشند. در بین انواع نهال گردو گرمسیری یکی از آنها که کیفیت بسیار عالی دارد و شما می توانید در بیشتر مناطق آن را بکارید نهال گردو پکان می باشد این نهال به گرما حساسیت زیادی از خود نشان نمی دهد و نیازهای اساسی خود را می ‌تواند رفع نماید. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که این نهال گرمسیری برای رشد به گرما نیاز دارد تا میوه هایش به تکامل برسد. گرما یکی از نیازهای اساسی این نهال به شمار می‌ رود. هر یک از باغداران که می خواهند اقدام به احداث باغ گردو نمایند باید به این نکته توجه نمایند و نهال گردویی را انتخاب کنند که مناسب شرایط اقلیمی منطقه شان می باشد.  
                                                                                      نهال گردو گرمسیری

خرید بهترین نهال گردو گرمسیری

یکی از مهمترین ویژگی هایی که نهال های گردوی گرمسیری دارند این است که در برابر گرما مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. این نمونه نهال ها را بیشتر در بخش جنوب شرقی آمریکا مشاهده می کنند که رشد بسیار مناسبی از خود نشان می دهند. یکی از مهم ‌ترین تفاوت‌ هایی که این نمونه نهال ها با نهال های دیگر گردو دارند این است که مغز آنها بیشتر از نمونه های دیگر می باشد. در واقع شما باید به خوبی بدانید که مغز گردو ۸۸ درصد می باشد و مابقی آن پوست‌گردو است. این نمونه گردوها به یک دوره گرمای اساسی نیاز دارند تا میوه هایشان رشد خوبی از خود نشان دهند. اگر شما قصد خرید نهال های گردوی گرمسیری را دارید باید در بین انواع نژادهای این نهال یکی از آنها را که مناسب منطقه تان می باشد خریداری کنید. پیش از خرید هر یک از نهال ها کارشناسان فروش نهالستان به شما هر نکته ‌ای را که نیاز باشد اعلام می کنند تا اقدام به خرید بهترین نهال گردو برای مناطق گرمسیری نمایید. مناطق گرمسیری ویژگی های خاصی دارند که باید نهال های خاص و همچنین منحصر به ‌فرد در این مناطق کاشته شود. نور خورشید به عنوان نیاز اساسی این نهال شناخته می شود که باید میزان آن بر اساس استانداردهای مشخص شده روی نهال بتابد. بر همین اساس توصیه می کنیم که نهال گردو مانند نهال پیکان را در مناطق گرمسیر بکارید تا مغز گردو به کیفیت لازم برسد. توجه نکردن به این نکته موجب می ‌شود که بازدهی محصول کاهش پیدا کند و به طور کلی نهال کیفیت خوبی نداشته باشد. شما برای اینکه از نهال گردو در مناطق گرمسیری مراقبت کنید باید به کود دهی و سمومی که نهال نیاز دارد توجه داشته باشید.
خرید بهترین نهال گرمسیری

نحوه کاشت نهال گردو گرمسیری

شما برای کاشت نهال گردو در مناطق گرمسیری به بستر مناسبی نیاز دارید تا نهال به تکامل برسد و آماده باردهی شود. نور و گرما از جمله اصلی ترین نیازهای این نهال برای رشد به شمار می رود. خاک هایی که بافت لومی دارند برای کاشت این نهال گزینه مناسبی هستند. دقت کنین که اگر خاک انتخاب شده شما جهت کاشت نهال دارای عناصر ضروری نباشد می توانید با کود دهی این عناصر را درون نهال افزایش دهید. این نهال در سال‌ های اولیه رشد زیادی از خود نشان نمی دهد ولی باید بدانید که رفته ‌رفته سرعت رشد آن افزایش پیدا می ‌کند. برای کاشت این نهال باید فاصله مناسب آنها را رعایت کنید تا در دوران رشد به راحتی برگ های نهال بزرگ تر شوند. هر یک از استانداردهایی که مربوط به کاشت و همچنین برداشت میوه های نهال های گردوی گرمسیری باشد را کارشناسان نهالستان برای شما توضیح می‌ دهند تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

نیازهای نهال گردو گرمسیری

یکی از مهمترین نیازهایی که این نهال گردو دارد این است که کود دهی آن را در فصل مناسب انجام دهید. فصل بهار بهترین زمان جهت کود دهی نهال می‌ باشد. در فصل بهار رویش نهال آغاز می گردد و به همین دلیل قدرت جذب زیادی پیدا می‌ کند. در مورد آبیاری کردن این نهال باید بدانید که در فصول سرد سال این نهال به آبیاری نیازی ندارد. اما اگر در فصول گرم سال نسبت به آبیاری اصولی و منظم نهال دقت نداشته باشید ممکن است که نهال کیفیت خود را از دست بدهد. گردوهای به وجود آمده از این نهال پوست کاغذی دارند و حساسیت بیشتری نسبت به دیگر گرود‌ها از خود نشان می دهد. بنابراین تا زمانی که گردو به رشد کامل رسیده باشد نباید آن را از روی درخت بچینید. توجه داشته باشید که نهال گردو برای مناطق گرمسیری نیاز اصلی اش نور و همچنین آبیاری منظم می باشد.
نیازهای یک نهال گردو گرمسیری

نحوه خرید نهال گردو گرمسیری

اگر شما قصد خریداری نهال های گردو برای مناطق گرمسیری را دارید باید در مورد نحوه خرید نهال اطلاعات بیشتری کسب کنید. امروزه بسیاری از افراد جهت خریداری نهال گردو جهت کاشت در مناطق گرمسیری به دنبال نهالستان های معتبری هستند تا از آنها بهترین نهال گردو را بخرند.

نحوه انتخاب کردن نهالستان معتبر برای خرید نهال گردو

در صورتی که شما زمان کافی برای مراجعه حضوری جهت خرید نهال گردو ندارید می توانید به صورت اینترنتی درخواست خود را جهت ارسال نهال گردو ثبت نمایید. کارشناسان نهالستان از آنجایی که به خوبی در مورد روش ‌های ارسال نهال گردو اطلاعات کافی دارند می ‌توانند با ایمنی کافی نهال گردو را به مشتریان برسانند. فروشندگان پیش از ارسال هر یک از نهال ها ریشه آنها را با پلاستیک می پوشانند تا در طی مسیر دچار آسیب نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *