خرید نهال گردو

با مقایسه هزینه‌های رسیدگی به نهال گردو، با سود خالصی که در زمان فروش نصیب شما می‌شود، به این نتیجه خواهید رسید که با کاشتن گردو و هزینه ناچیزی که برای این کار صرف می‌کنید، به سود قابل توجهی خواهید رسید. با خرید نهال گردو می‌توانید مشتری‌های خود را در تمام ایام سال داشته باشید. شاید با توجه به تورم‌های داخلی، نگران به فروش رفتن محصولات خود شوید، اما به این نکته توجه داشته باشید که گردو یکی از محصولاتی است که به غیر از داخل کشور، در خارج از کشور نیز طرفداران زیادی دارد‌. اگر کیفیت گردو‌های شما در حد استاندارد باشد، می‌توانید صادرات آن را آغاز کنید. در نتیجه سود بیشتری نیز به دست خواهید آورد. در زمان خرید نهال گردو ابتدا به شرایط جغرافیایی منطقه خود دقت کنید و نهال گردوی مناسب برای کاشت در منطقه خود را انتخاب کنید.

 • از انواع نهال یا واریته ی مورد علاقه ی تاجران جهت صادرات که سودهی مناسبی دارد، گردوی تویسرکان می باشد.
  ارتفاع درخت این نهال گردو 20 الی 30 متر می باشد که از بهترین گردو های ایرانیان می باشد.
  فاصله ای که برای کاشت این نهال گردو می بایست در نظر داشت، 12*12 متر می باشد.
  باردهی محصولی که از یک درخت بالغ 9 تا 10 ساله ی آن می توان در نظر داشت، 40 تا 50 کیلو می باشد.
  امکان رشد در ارتفاعات کوهستانی را دارا می باشد و تا ارتفاع از سطح دریای زیادی را می توان به احداث باغ گردوی آن اختصاص داد.
 • این نهال از قرن ۱۸ میلادی در فرانسه (France) مورد پرورش قرار گرفته و یکی از گردوهای ساخت آرتان نهال می باشد.
  خرید نهال گردو خوشه ای، برای مناطق سردسیر تا معتدل گزینه ی مطلوبی می باشد.
  نمونه بالغ و کامل این درخت از نظر قدی به ارتفاع ۳۰ تا ۶۰ فوت (9 تا 18 متر) نیز می رسد.
  فاصله کاشت مناسب این نژاد در شعاع 6 تا 8 متری می باشد.
  قیمت نهال گردوی این گردو بذری در رده گردوهای مناسب و ارزان دسته بندی می شود.
  نهال گردوی ریشه لخت خوشه ای، در (پاییز و زمستان) و نهال گردو گلدانی در (بهار) به فروش می رسد.
  • از انواع نهال گردو اصطلاحا ژنوتیپی که پربازده می باشد، گردو اسرائیلی یا گردو فلسطینی می باشد.
   تعداد گردوهایی که می توان در هر شاخه انتظار باردهی داشت، بین 15 الی 25 عدد می باشد.
   درختان این نهال گردو، از نظر قامت، ارتفاعی متوسط را دارا می باشند و پایه کوتاه می باشند.
   از دیدگاه جهاد کشاورزی، این نژاد گردو، پربار و زودبازده هم می باشد که پس از دو سال به باردهی ابتدایی خود می رسد.
   بهترین زمان پیوند این نهال گردو هم از 15 تیر تا ابتدای مرداد ماه می باشد.
 • رنگ مغز گردوی پکان آمریکایی روشن تا بازه ی تیره می باشد و روغن و چربی بسیار خوبی را با خود به همراه دارد.
  شکل میوه های گردو پکان آمریکایی به صورت بیضی و از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشد.
  پوسته ی داخلی میوه ی این نهال گردو دارای لطافت خاصی می باشد که شکستن آن را راحت تر می کند.
  نسبت مغز گردو به پوسته ی چوبی آن به نسبت باقی انواع گردو، بسیار مناسب می باشد.
  مغز این گردو، بسیار خوش طعم می باشد و ارتفاع ظاهری این درخت در 20 الی 30 متر هم می رسد.
 • یکی از انواع نهال گردو تجاری که در اولین سال پس از کاشت به باردهی می رسد، نهال ژنوتیپ برتر آرتان می باشد.
 • یکی از مهمترین فواید پرورش گردو ژنوتیپ آرتان دیرگل بودن آن می باشد و تناژ 60 کیلو گردو برای هر درخت می باشد.
 • این درخت گردو زود بارور می باشد و در برابر سرما توان خوبی از خود به اجرا می گذارد.
 • برای کاشت و پرورش نهال های این گردو، نحوه کاشت مربعی یا لوزی توصیه می شود که فاصله ی 7*7 استاندارد می باشد.
 • جوانه و شکوفه های درخت ژنوتیپ در بهار پدید می آیند و هرس و کودهیمی تواند فتوسنتز و نورگرایی و نورگزیری به تعادل بکشاند.
 • اصالت و زادگاه اولیه نهال گردو فرنور، به کشور اروپایی و زیبای فرانسه نسبت داده می شود.
 • این نهال گردو؛ قدرت بسیار بی نظیری در مناطق کوهستانی دارد و در ارتفاعات بیش از 1500 الی 2300 متر پرورش می یابد.
 • مناسب ترین فاصله ای که توصیه می شود در کاشت انواع گردو بهره مند شوید، فاصله ی 6،6،6 و یا 7،7،7 متر مربع می باشد.
 • جز یکی از بهترین نهال گردو، در مناطق سردسیر در دنیا محسوب می شود.
 • کاشت این گیاه گردو، در عمق چاله یا گودالی به عمق 70 سانتی متر تا نهایت 1 متری کافی می باشد.

تاریخچه نهال گردو

تاریخچه پرورش گردو به زمان‌های بسیار قدیم بر ‌می‌گردد. آثاری از آن در دوران سوم زمین‌شناسی وجود داشته است. از دوره چهارم به بعد، اثر درخت گردو در کشور‌های اروپای شرقی به دست آمده است. بسیاری از افراد، آسیای غربی و نواحی هیمالیا را منشا نهال گردو می‌دانند. در کشور ما ایران نیز به احتمال زیاد، قدیمی‌ترین درخت گردو در اورگان شهرکرد موجود است. طبق نوشته‌ای که از زیر خاک در نزدیک این درخت گردو به دست آمده ، زمان کاشت آن به حدود ۱۴۰۰ سال پیش و به زمان یزدگرد ساسانی بر‌ می‌گردد. از دیرباز افراد به خواص دارویی گردو مانند خواص ضد ‌قارچ بودن و ضد ‌عفونی‌کنندگی آن مطلع بودند. از دمکرده آن برای رفع خستگی، بیماری‌های پوستی و رفع سرما‌خوردگی استفاده می‌کردند. مغز گردو سرشار از مواد معدنی و اسید‌های آلی می‌باشد. دارای قند، آب، پروتئین، ویتامین و مواد چربی می‌باشد. میزان فسفر موجود در گردو با ماهی، تخم‌مرغ و برنج برابری می‌کند. در این مطلب سعی داریم شما را با انواع نهال گردو و شرایط آب و هوایی مناسب برای رشد آن آشنا کنیم . تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

انواع نهال گردو

برای این‌که بتوانید نهال گردو را به درخت کامل تبدیل کنید، لازم است کاشت این نهال در موقعیت مکانی و زمانی مناسب صورت گیرد. شرایط مساعد کاشت، پرورش و ثمردهی این نهال از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. شناخت انواع نهال گردو به شما کمک می‌کند، بهترین نهال را خریداری کنید. این نهال گزینه بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری به شمار می‌رود.

نهال گردو مراغه:  این نهال در برابر سرما از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهد. میوه این درخت درشت است و دارای مغز با چربی بالا می‌باشد. میوه درخت گردوی مراغه به عنوان گردوی پوست کاغذی شناخته شده است.

 

نهال گردو روند: خواستگاه اصلی این نوع نهال در ایتالیا می‌باشد. این نهال بیشتر از صد سال عمر می‌کند. مغز میوه این نوع نهال هفت گرم است. جهت کاشت این نوع نهال لازم است میزان رطوبت خاک را در نظر داشته باشید.

نهال گردو روند: خواستگاه اصلی این نوع نهال در ایتالیا می‌باشد. این نهال بیشتر از صد سال عمر می‌کند. مغز میوه این نوع نهال هفت گرم است. جهت کاشت این نوع نهال لازم است میزان رطوبت خاک را در نظر داشته باشید.

نهال گردو روند: خواستگاه اصلی این نوع نهال در ایتالیا می‌باشد. این نهال بیشتر از صد سال عمر می‌کند. مغز میوه این نوع نهال هفت گرم است. جهت کاشت این نوع نهال لازم است میزان رطوبت خاک را در نظر داشته باشید.

نهال گردو وینا: این نهال با مناطق خشک و گرم سازگاری بالایی دارد. این درخت نیز بیشتر از صد سال عمر می‌کند. اندازه میوه درخت وینا متوسط می‌باشد. برای رشد و پرورش این نهال نیاز به آب زیادی است. در کنار مصرف زیاد آب جهت پرورش، این درخت از ثمردهی بسیار زیادی برخوردار است.

نهال گردو شیلی: میوه این نهال از پوست کاغذی و بسیار نازکی برخوردار است. مغز درخت گردو شیلی دارای کیفیت زیادی است. تحقیقات نشان می‌دهد بیشتر از هشتاد و پنج درصد مغز این میوه را مغز تشکیل می‌دهد. این نهال نسبت به سرما از حساسیت بسیار کمی برخوردار است. بنابراین شما می‌توانید این نهال را مناطق سرد بکارید و از محصول بی‌نظیر آن برخوردار شوید.

نهال گردو دماوند: نهال دماوند به عنوان یکی از نهال‌های ایرانی و بومی شناخته شده است. این نهال مخصوص دماوند ایران است. هر هکتار از نهال دماوند سه و نیم تن محصول در بردارد. این نهال در برابر بیماری‌هایی همچون آنتراکتوز از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهد. علاوه بر دماوند مناطق دیگر که از سرمای زیادی برخوردار هستند، می‌توانند نسبت به خرید و کاشت این نوع نهال اقدام کنند.

نهال گردو پکان: این نهال مخصوص مناطق گرم می‌باشد. شاخ و برگ فراوان درخت پکان قابل توجه است. نهال پکان به عنوان یکی از گران‌ترین نژاد معرفی شده است. این نهال برای رشد و پرورش مطلوب به هوای گرم نیاز دارد. بنابراین نهال پکان گزینه بسیار مناسبی جهت مناطق گرم و گرمسیری به شمار می‌رود.
نهال گردو کانادایی: چنان‌چه قصد دارید در مناطقی که دارای یخبندان و سرمای شدید هستند، نهال گردو بکارید، بهتر است از نهال کانادایی خریداری کنید. مغز میوه درخت گردو کانادایی بسیار با کیفیت و مرغوب است. باردهی بالا از مهمترین ویژگی درخت گردو کانادایی می‌باشد.
نهال گردو پدرو: این نهال نسبت به گرما حساس می‌باشد. بنابراین نهال پدرو گزینه مناسبی جهت مناطق سردسیر به شمار می‌رود. برای این‌که نهال پدرو به رشد مورد نظر برسد به سرما نیاز دارد. مغز میوه این درخت سفید و بسیار خوشمزه است. بین چهل و هشت تا پنجاه درصد میوه این درخت را مغز تشکیل می‌دهد.
نهال گردو ژنوتیپ: این نهال نسبت به سایر محصولات مشابه از ارتفاع کمتری برخوردار است. همین امر سبب می‌شود باردهی محصول افزایش یابد. میوه این نوع نهال دارای پوستی نازک و صاف است. درخت گردو ژنوتیپ نسبت به سرما از مقاومت نسبی برخوردار است. این نهال از انواع بی‌شماری برخوردار می‌باشد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن موارد مختلفی نسبت به خرید و تهیه آن اقدام کنید.

قیمت نهال گردو


موارد مختلفی در تعیین قیمت نهال گردو تاثیر گذار هستند. از جمله این موارد می‌توان به عمر اقتصادی نهال، سن نهال، حجم باردهی، مقاومت نهال در برابر آفات، میزان نیاز به کود، سم، میزان آب مورد نیاز، نوع نهال، میزان بودجه و… اشاره کرد.
هزینه‌های نگهداری و مقاومت نهال در برابر سرما یا گرما نیز در افزایش یا کاهش قیمت این محصول تاثیرگذار است. تحقیقات نشان می‌دهد نهال‌های خوشه‌ای از حجم باردهی بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل باغداران نسبت به خرید نهال‌های خوشه‌ای ترغیب می‌شوند.

 

 

نوع نهال

با توجه به این‌که نهال‌ها دارای دو نوع پیوندی و بذری هستند، نوع پیوندی آن طرفدران زیادی را به خود اختصاص داده است. بررسی‌ها حاکی از آن است که مزایا و ویژگی‌های نهال پیوندی نقش مستقیمی در فروش بیشتر این نهال ایفا می‌کنند. زیرا نوع نهال تاثیر زیادی بر عمر اقتصادی، زمان باردهی و میزان باردهی درخت گردو دارد. لذا قیمت نهال گردوی پیوندی از نهال بذری بیشتر است.

سن نهال گردو می‌تواند در تعیین قیمت این محصول تاثیر بسزایی داشته باشد. بهترین و مناسب‌ترین سن برای کاشت این نهال، دو سالگی می‌باشد. معمولا بازه سن بلوغ تا پیر شدن نهال به عمر اقتصادی معروف می‌باشد. لازم به ذکر است نهال‌ها در این مورد با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

آب، هوا، خاک و شرایط اقلیمی منطقه

اگر قصد دارید در منطقه‌ای نسبت به کاشت نهال گردو و پروش این نهال اقدام کنید، بهتر است ویژگی‌های منطقه مورد نظر را خوب مورد بررسی قرار دهید. زیرا انواع نهال‌ها با توجه به شرایط متفاوتی رشد می‌کنند. برخی از این نهال‌ها مخصوص مناطق کمی خنک و معتدل هستند. نمونه‌ی دیگری از این نهال‌ها در مناطق سرد از باردهی بالایی برخوردار می‌شوند. برخی دیگر نیز مخصوص مناطق گرمسیر می‌باشند. به همین دلیل توجه به شرایط اقلیمی، آب، هوا و خاک یک منطقه در پرورش نهال‌های گردو بسیار حائز اهمیت می‌باشند.

خرید اینترنتی نهال گردو
با پیشرفت تکنولوژی خرید این نهال به آسانی صورت می‌گیرد. شما می‌توانید بدون صرف هزینه، انرژی، وقت و… نسبت به خرید اینترنتی نهال گردو اقدام کنید. خرید این نهال به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن شناخته شده است. این سرمایه گذاری می‌تواند به صورت بلند مدت ادامه داشته باشد.
برخی نهال‌های گردو در سال اول به باردهی می‌رسند. این امر سبب انگیزه بیشتر کشاورزان و باغداران می‌شود. یکی از موارد دیگری که افراد مختلف را به سمت خرید نهال گردو و پرورش آن جذب می‌کند، عمر درختان گردو می‌باشد. بازه عمر مفید این درختان صد سال و گاهی بیشتر از صد سال است. با توجه به باردهی فراوان در مدت زمان کوتاهی که این درخت دارد، خرید اینترنتی این نهال بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. در نتیجه شما می‌توانید با خرید بهترین نهال گردو، کاشت و پرورش این نهال‌ها به سود قابل توجهی دسترسی یابید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
فیسبوک توئیتر Instagram یوتیوب پینترست
سایدبار
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.